wtorek, 17 grudnia 2013

Imprezy firmowe

http://www.allposters.pl/-sp/Alcohol-plakaty_i2705451_.htm
Nie każda firma pozwala sobie na taką ekstrawagancję w "dobie kryzysu" jaką są firmowe wigilie, spotkania różnych działów, obiady i inne. Na szczęście w kilku takich firmach miałem przyjemność pracować i muszę powiedzieć że jest to super sprawa. I mimo że dla wielu marudnych pracowników jest to tylko "dobra mina do złej gry", to dla mnie jest to przejaw mimo wszystko jakiejś dobrej woli.

Bo taki szef jak chce pracownikom podziękować na święta to najczęściej daje w kopercie kilka kuponów, przelew na święta i wielu też to satysfakcjonuje. Ale już taka impreza np, dla mojego działu, czyli około 60 ludzi, lub dla całej firmy (350) to już nie jest takie małe przedsięwzięcie. Sala, jedzenie, alkohol, duużo alkoholu. Wymaga to troszkę większych nakładów (bo oczywiście powinno się to robić dodatkowo, poza premią ☺ ), jednak ma chyba właśnie za cel zbudowanie takie poczucia że nie jesteś pachołem, małym trybikiem, jednym z setek. Tylko że to co wszyscy w firmie robią ma znaczenie i przekłada się potem na sukcesy.

Bo przecież każdy by chciał tak iść na 8 godzin do pracy, odbębnić swoje i potem mieć wyjebane. Tylko z rzadka się zdarza żeby takie postępowanie czy praca w dłuższym okresie czasu przynosiła jakieś większe efekty czy zyski. Tutaj kiedy potem na takiej wigilii firmowej prezes opowiada sukcesy, cele które udało się osiągnąć, każdy kto nie jest marudą może odnaleźć swój wkład. Niby mała podpowiedź, zgłoszenie problemu, godzinka wieczorem żeby coś sprawdzić, ale jednak miało to swoje konsekwencje w ostatecznej formie produktu.

A w sumie celem tego wpisu o niczym jest mój dzisiejszy stan, konsekwencja wczorajszej imprezy firmowej ಠ⌣ಠ. Czuje się jak kupa. Na szczęście byłem w stanie spokojnie odebrać kolegę (którego wczoraj trzeba było odstawić), wysiedzieć w firmie i w międzyczasie nawet zjeść obiad. Ostatecznie jednak balet - nawet za firmowe pieniądze - w poniedziałek to zły pomysł!

4 komentarze:

 1. każdy szef powinien organizować imprezy firmowe

  OdpowiedzUsuń
 2. takie odprężenie to podstawa w biznesie a imprezy integracyjne pomagają w lepszym wykonywaniu pracy

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie imprezy firmowe służą integracji w firmie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z powyższymi komentarzami!

  OdpowiedzUsuń